Základní škola a Mateřská škola Olešnice, Olešnice 17, 373 31 Olešnice      

Školní řád pro MŠ

Vypracovala: Mgr. Gabriela Štrosserová, ředitelka školy

Dana Lošková, DiS. – zástupce ředitelky školy pro MŠ

Pedaogická rada projednala dne: 30.8.2022

Směrnice nabývá platnosti dne: 1.9.2022

Směrnice nabývá účinnosti dne: 1.9.2022

Školní řád upravuje podrobnosti k výkonu práv a povinností dětí a jejich zákonných zástupců ve školském zařízení a podrobnosti o pravidlech vzájemných vztahů s pedagogickými pracovníky.

Za výchovu a vzdělání každého dítěte ze zákona odpovídají jeho zákonní zástupci. Pedagogové se na naplnění této povinnosti významně podílejí.

Děti mají právo, aby byly respektovány v souladu s Deklarací lidských práv a Úmluvou o právech dítěte. S těmito právy souvisí i jejich povinnost uplatňovat totéž ve vztahu ke spolužákům, učitelům, rodičům a všem ostatním osobám.

  1. Úvod – Základní cíle MŠ

Základní cíle mateřské školy při zabezpečování předškolní výchovy a vzdělávání a školní vzdělávací program

Mateřská škola v rámci předškolní výchovy a vzdělávání

  1. podporuje rozvoj osobnosti dítěte předškolního věku
  2. podílí se na jeho zdravém citovém, rozumovém a tělesném rozvoji
  3. podílí se na osvojování základních pravidel chování dítěte
  4. podporuje získávání základních životních hodnot a mezilidských vztahů dítěte
  5. vytváří základní předpoklady pro pokračování ve vzdělávání
  6. napomáhá vyrovnávat nerovnosti vývoje dětí před jejich vstupem do základního vzdělávání

Školní vzdělávací program upřesňuje cíle, zaměření, formy a obsah vzdělávání podle konkrétních podmínek uplatněných v mateřské škole.

Při plnění základních cílů vzdělávání a školního vzdělávacího programu mateřská škola postupuje v souladu se zásadami uvedenými v § 2 odst. 1 školského zákona a řídí se platnými právními předpisy, zejména pak ustanoveními školského zákona a ustanoveními vyhlášky č.14/2005 SB., o předškolním vzdělávání, vše v platném znění.

  1. Práva a povinnosti dětí

Práva dítěte

  1. Předním hlediskem při jakékoli činnosti v MŠ musí být zájem o blaho dítěte a plně respektována jeho osobnost.
  2. Dítě má právo svobodně vyjadřovat své názory.
  3. Dítě má právo na kontakt se svými vrstevníky a svobodný výběr kamarádů.
  4. Dítě má právo na respektování soukromí svého i soukromí své rodiny, včetně respektu k rodiči zvolenému způsobu výchovy.
  5. Dítě má právo na ochranu před tělesným i duševním násilím, zneužíváním, urážením, zanedbávání a ponižováním.
  6. Dítě má právo na výběr činnosti, na přiměřený odpočinek a zajištění jeho základních potřeb.
  7. Dítě má právo na všestranný rozvoj osobnosti s přihlédnutím a respektováním jeho individuálních zvláštností.

Další práva (podle školského zákona):

  1. Dítě má právo na vzdělávání a školské služby podle tohoto zákona.

Povinnosti dítěte

Obecné povinnosti:

Dítě je povinno:

  1. Dodržovat školní a vnitřní řád a předpisy a pokyny školy a školského zařízení k ochraně zdraví a bezpečnosti, s nimiž bylo seznámeno vhodným způsobem úměrně ke svému věku.
  2. Plnit pokyny pedagogických pracovníků škol a školských zařízení vydané v souladu s právními předpisy a školním nebo vnitřním řádem.

Naše školní pravidla, která dětem připomínáme po celý rok:

Všichni usilujeme o dodržování základních společenských pravidel:

  • Vstoupil jsi – pozdrav
  • Odcházíš – rozluč se
  • Chceš-li – slušně si o to řekni
  • Dostaneš-li – řekni „děkuji“
  • Používej i ostatní „kouzelná slova“, která k sobě lidi přibližují
  • Neskákej nikomu do řeči, každý má právo vyjádřit svůj názor
  • Nikomu neubližuj, netřeba si dokazovat svoji sílu
  • Nenič – každá věc, která ti posloužila, poslouží i druhým
  • Netrap se – chceme si vyslechnout, co tě trápí, pomoci ti
  • Mluv pravdu – lež i pomluva mezi slušné lidi nepatří
  • Važ si sám sebe i druhých – v životě je důležité znát cenu svou i druhých
  • Nečiň jiným to, co nechceš, aby bylo činěno tobě
  • Neboj se překonávat překážky, neboj se neúspěchu

Chtěj být osobností, která je spravedlivá a chce být kamarádem ostatním.

Respektujeme, že jsi jedinečnou osobností, ale stejně tak respektuj i ty své kamarády, paní učitelky, paní kuchařky i paní školnici. Chceme, aby mezi tebou, ostatními dětmi, paní učitelkami a ostatními zaměstnanci školy byl kamarádský vztah, založený na úctě, důvěře, toleranci a spravedlnosti.

Buď zvídavý, zapoj se do školní práce. Každý den se něco nauč, trochu maluj, kresli, zpívej, tancuj, cvič a hraj si. Pak i z malého úspěchu budeš mít krásný pocit, můžeš být na sebe pyšný a budeš chodit do školky rád.

Využívej vybavení školky – můžeš si půjčovat hračky, knihy, pastelky i ostatní věci. Vše můžeš využívat s vědomím paní učitelky. Nezapomeň po sobě uklidit věci, které sis půjčil.

Chraň svoji školku i své věci. Společně s pracovníky školky udržuj pořádek a čistotu. Zacházej opatrně se vším, co si vypůjčíš. Poškodíš-li svévolně majetek školky, učitelů, dětí či jiných osob, zajistí tvoji rodiče nápravu – uvedení do původního stavu.

Nenos do školky peníze a cenné věci.

Pokud se ti ve školce přesto něco ztratí, řekni to ihned paní učitelce.

Při jídle dodržuj pravidla stolování. Zkus ochutnat každé jídlo, které pro tebe paní kuchařky připravily.

Poslouchej, co ti vysvětluje paní učitelka. Buď opatrný, aby se ti nic nestalo. Neubližuj ostatním dětem ve třídě. Každý úraz, nehodu či poranění ihned ohlas někomu dospělému.

  1. Podmínky zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví dětí a jejich ochrany před patologickými jevy a před projevy diskriminace, nepřátelství nebo násilí
  1. Za bezpečnosti dětí v mateřské škole odpovídají po celou dobu práce s dětmi pedagogičtí pracovníci školy (popř. ostatní zaměstnanci školy, kteří byli pověřeni dozorem nad dětmi), a to od převzetí dětí od jejich zákonného zástupce nebo jím pověřené osoby až do doby předání dítěte zákonnému zástupci nebo jím pověřené osobě. Předat dítě pověřené osobě smí pracovníci školy pouze na základě písemného pověření vystaveného zákonným zástupcem dítěte.
  2. Pedagogický pracovník odpovídá při pobytu dětí mimo území MŠ nejvýše  za 20 dětí (podle vyhl.č.14/2004 Sb., o předškolním vzdělávání), výjimku může udělit ředitelka školy.
  3. Bezpečnost dětí při pobytu venku je zajištěna takto: Na vycházky mimo území MŠ chodí vždy dvě učitelky. Pokud tuto podmínku nelze z organizačních důvodů dodržet a jde pouze jedna učitelka, nosí s sebou mobilní telefon.
  4. Ředitelka školy (popř. vedoucí učitelka) určí při specifických činnostech (plavání apod.) nebo při pobytu v prostředí náročném na bezpečnost dětí další zletilou osobu k zajištění bezpečnosti (zpravidla školnici). Tato osoba musí být zletilá, způsobilá k právním úkonům a v pracovněprávním vztahu ke škole.
  5. Pověřené osobě předá učitelka dítě jen na základě písemného pověření zákonným zástupcem.
  6. Budova mateřské školy je zamykána. Kdokoliv přijde do MŠ, musí použít zvonku a vyčkat na vpuštění do budovy.
  7. O úrazu je nutno informovat ředitele školy, zákonného zástupce. Úraz se zaznamená do Knihy úrazů. Všichni pedagogičtí pracovníci i ostatní zaměstnanci školy mají povinnost průběžně dětem vysvětlovat základní pravidla bezpečnosti a ochrany zdraví, vést děti k ochraně zdraví a předcházet zranění dětí.
  8. Při pohybu dětí mimo budovu školy se všichni řídí pravidly silničního provozu a pokyny doprovázejících osob. Doprovázející pedagog poučí děti vhodným způsobem o bezpečnosti. Při přesunu skupiny dětí za snížené viditelnosti musí pedag.pracovník zajistit použití reflexních vest.
  9. Škola při vzdělávání, s ním přímo souvisejících činnostech a při poskytování školských služeb přihlíží k základním fyziologickým potřebám žáků a vytváří podmínky pro jejich zdravý vývoj a pro předcházení sociálně patologických jevů. Pedagogičtí pracovníci a ostatní pracovníci školy průběžně sledují podmínky a situaci ve škole z hlediska výskytu sociálně patologických jevů. Jsou zakázány jakékoliv projevy diskriminace, rasismu a šikany.
  10. Pedagogičtí pracovníci dbají, aby etická a právní výchova, výchova ke zdravému životnímu stylu a preventivní výchova byla v souladu se školním vzdělávacím programem.
  11. Ve všech prostorách školy, tedy i na zahradě, platí přísný zákaz kouření, konzumace alkoholických nápojů, dále platí přísný zákaz výroby, distribuce, přechovávání, šíření a propagace omamných a psychotropních látek. Do školy je zakázáno nosit věci, které by mohly ohrozit bezpečnost a zdraví dětí nebo pracovníků školy. Za přinesené věci, které nemají souvislost s vyučováním, nepřebírá škola žádnou zodpovědnost.
  12. V celém areálu platí přísný zákaz vstupu se zvířaty.
  13. Rodiče předávají dítě do MŠ zdravé. Při příznacích onemocnění dítěte v době pobytu v MŠ jsou rodiče telefonicky informováni a vyzváni k vyzvednutí dítěte v co nejkratší době. Dětem v MŠ nelze podávat léky.

IV. Práva a povinnosti pedagogických pracovníků

Pedagogičtí pracovníci mají při výkonu své pedagogické činnosti právo:

  1. na zajištění podmínek potřebných pro výkon jejich pedagogické činnosti, zejména na ochranu před fyzickým násilím nebo psychickým nátlakem ze strany dětí, žáků, studentů nebo zákonných zástupců dětí a žáků a dalších osob, které jsou v přímém kontaktu s pedagogickým pracovníkem ve škole,
  2. aby nebylo do jejich přímé pedagogické činnosti zasahováno v rozporu s právními předpisy,
  3. na využívání metod, forem a prostředků dle vlastního uvážení v souladu se zásadami a cíli vzdělávání při přímé vyučovací, výchovné, speciálně-pedagogické a pedagogicko-psychologické činnosti,
  4. volit a být voleni do školské rady,
  5. na objektivní hodnocení své pedagogické činnosti.

 

 Povinnosti pedagogických pracovníků

Pedagogický pracovník je povinen

  1. vykonávat pedagogickou činnost v souladu se zásadami a cíli vzdělávání,
  2. chránit a respektovat práva dítěte, žáka nebo studenta,
  3. chránit bezpečí a zdraví dítěte, žáka a studenta a předcházet všem formám rizikového chování ve školách a školských zařízeních,
  4. svým přístupem k výchově a vzdělávání vytvářet pozitivní a bezpečné klima ve školním prostředí a podporovat jeho rozvoj,
  5. ve smyslu evropského nařízení ke GDPR zachovávat mlčenlivost a chránit před zneužitím data, údaje a osobní údaje dětí a zaměstnanců školy, citlivé osobní údaje, informace o zdravotním stavu dětí, žáků a studentů a výsledky poradenské pomoci školského poradenského zařízení a školního poradenského pracoviště, s nimiž přišel do styku, shromažďovat pouze nezbytné údaje a osobní údaje, bezpečně je ukládat a chránit před neoprávněným přístupem, neposkytovat je subjektům, které na ně nemají zákonný nárok, nepotřebné údaje vyřazovat a dál nezpracovávat.
  6. poskytovat dítěti, žáku, studentovi nebo zákonnému zástupci nezletilého dítěte nebo žáka informace spojené s výchovou a vzděláváním.

Učitel pravidelně sleduje pokroky dětí v učení a vede pedagogickou diagnostiku v tomto směru. Vede záznam o výsledcích vzdělávání dětí.

V případě zjištění speciálních vzdělávacích potřeb dítěte, doporučuje návštěvu školského poradenského zařízení. Výsledky pedagogické diagnostiky je možno po dohodě kdykoliv s učitelkou konzultovat.

 

Vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami

Pokud se u nás budou vzdělávat děti se speciálními vzdělávacími potřebami, je naše mateřská škola připravena realizovat podpůrná opatření pro děti se SVP v souladu s §16 Školského zákona. Podpůrná opatření jsou podle organizační, finanční a materiální náročnosti členěna do 5 stupňů. Podpůrné opatření 1. stupně realizuje mateřská škola i bez doporučení školského poradenského zařízení (ŠPZ), na základě plánu pedagogické podpory (PLPP). Podpůrná opatření 2. – 5. stupně realizuje pouze s doporučením ŠPZ.

Vzdělávání nadaných dětí

Vzdělání probíhá tak, aby u nadaných dětí byl stimulován rozvoj jejich potenciálu. Máme přehled a dostatečnou nabídku didaktických materiálů a činností, aby se nadání těchto dětí mohlo v budoucnu plně uplatnit.

  1. Práva a povinnosti rodičů a ostatních zákonných zástupců

Práva zákonného zástupce

  1. Rodiče mají právo zakládat samosprávné orgány, volit a být do nich voleni, pracovat v nich a jejich prostřednictvím se obracet na ředitele školy s tím, že ředitel je povinen se stanovisky a vyjádřeními těchto samosprávných orgánů zabývat
  2. Rodiče mají právo na informace o všech skutečnostech týkajících se jejich dítěte.
  3. Rodiče mají právo na návštěvu školy, konzultace s třídní učitelkou a ředitelkou školy po předchozí domluvě.
  4. Rodiče mají právo vznášet dotazy ústně i písemně. Těmito dotazy se škola musí zabývat.

Povinnosti zákonného zástupce

  1. Rodiče jsou povinni zajistit řádnou a pravidelnou docházku dítěte do školy. Jsou povinni omluvit nepřítomnost dítěte ve vzdělávání.
  2. Rodiče (nebo jimi písemně pověřená osoba) při příchodu do MŠ osobně předají dítě učitelce nebo se přesvědčí, že učitelka o příchodu nebo odchodu dítěte ví.
  3. Rodiče oznámí písemně, kdo bude dítě vyzvedávat, předávají zplnomocnění pro jinou jimi pověřenou osobu.
  4. Rodiče jsou povinni se na vyzvání osobně zúčastnit projednání závažných otázek týkajících se vzdělávání dítěte.
  5. Rodiče nesmí přivést do školy dítě, které jeví známky akutního onemocnění (teplota, zvracení, průjem)nebo které trpí infekčním onemocněním. Rodiče oznámí učitelce individuální zdravotní problémy dítěte.
  6. V případě výskytu pedikulózy (dětské vši), ale i u jiných infekčních onemocnění ve škole je naprosto nezbytná spolupráce se zákonnými zástupci všech dětí. Pedagogové sami nemohou dětem hlavy plošně kontrolovat, aby nerozšířili pedikulózu na další děti, ale mají povinnost informovat co nejdříve po zjištění nákazy jak rodiče daného dítěte, tak rodiče ostatních dětí. Zbavit dítě vší je povinnost rodičů, nikoliv školy.
  7. V případě dětí, které rodiče posílají opakovaně do kolektivu neodvšivené, bude o této skutečnosti informován příslušný orgán sociální péče.
  8. Rodiče zajistí pro dítě:
    1. náhradní oblečení, oblečení na školní zahradu
    2. přezůvky – pantofle nejsou vhodné
    3. pyžamo, pokud dochází na celý den a v MŠ odpočívá
    4. holínky, pláštěnku, papírové kapesníky
    5. děti musí mít své věci označené, podepsané!
  9. Rodiče ihned oznámí změnu telefonního čísla, adres a další změny v údajích podstatných pro průběh docházky dítěte do MŠ.
  10. Rodiče včas uhradí poplatky vyplývající z docházky jejich dítěte do MŠ. Bezplatně se poskytuje předškolní vzdělávání v posledním roce předškolní docházky. Stejně tak je poskytováno i v případě udělení odkladu povinné školní docházky.
  11. Rodiče svým chováním nebudou narušovat režim dne a chod školy.
  12. Rodiče jsou povinni po vyzvednutí dítěte neprodleně opustit areál MŠ, nezdržovat se v zahradě MŠ.
  13. Rodiče nesmí vstupovat do budovy školy a na školní zahradu se zvířaty.
  14. Rodiče jsou povinni poskytovat škole všechny dostupné informace, které se týkají speciálních vzdělávacích potřeb jejich dítěte.
  15. Povinnost předškolního vzdělávání

Plnit povinnost předškolního vzdělávání je u dětí, které dosáhly do 31.8. pěti let, nutné od počátku školního roku.

Povinné předškolní vzdělávání se vztahuje:

  1. na státní občany České republiky, kteří pobývají na území České republiky déle než 90 dnů
  2. na občany jiného členského státu EU, kteří na území České republiky pobývají déle než 90 dnů
  3. na jiné cizince, kteří jsou oprávněni pobývat na území České republiky trvale nebo přechodně po dobu delší než 90 dnů
  4. na účastníky řízení o udělení mezinárodní ochrany

Povinné předškolní vzdělávání se nevztahuje na děti s hlubokým mentálním postižením.

 

Způsob plnění povinného předškolního vzdělávání

Povinné předškolní vzdělávání má formu pravidelné denní docházky v pracovních dnech. Jedná se o 4 souvislé hodiny denně od 8:00 do 12:00 hod. Povinnost předškolního vzdělávání není dána ve dnech, které připadají na období školních prázdnin v souladu s organizací školního roku v základních školách.

Podmínky pro uvolňování dětí ze vzdělávání a omlouvání jejich neúčasti ve vzdělávání

  1. Zákonný zástupce dítěte je povinen oznámit škole důvody nepřítomnosti dítěte ve vzdělávání nejpozději do 3 kalendářních dnů od počátku nepřítomnosti dítěte.
  2. Nepřítomnost dítěte ve vzdělávání jsou zákonní zástupci dítěte povinni oznámit škole jedním z těchto způsobů: osobně, písemně, telefonicky, SMS.
  3. Nepřítomnost dítěte lze omluvit i dopředu (předem známá absence – např. lékařská vyšetření, rodinné důvody)

Řešení neomluvené neúčasti dětí ve vzdělávání

Podle §34 odst.4 školského zákona je ředitelka mateřské školy oprávněna požadovat doložení důvodů nepřítomnosti dítěte. Zákonný zástupce je povinen doložit důvody nepřítomnosti dítěte nejpozději do 3 dnů ode dne výzvy.

Opakovaná neúčast dítěte bez omluvy ve vzdělávání je přestupkem a tedy i důvodem pro řešení příslušného odboru pověřeného úřadu, který může zákonnému zástupci uložit pokutu. Přestupku se dopustí i zákonný zástupce, který nepřihlásí dítě k povinnému předškolnímu vzdělávání, nebo když zákonný zástupce nezajistí nástup dítěte k denní docházce po ukončení individuálního vzdělávání. Při dlouhodobějším zanedbání školní docházky se může jednat o trestný čin, který pak řeší Policie ČR.

Jiný způsob plnění povinného předškolního vzdělávání (§34 odst.5 školského zákona)

  • individuální vzdělávání dítěte, které se uskutečňuje bez pravidelné denní docházky dítěte do mateřské školy
  • vzdělávání v přípravné třídě základní školy a ve třídě přípravného stupně základní školy speciální
  • vzdělávání v zahraniční škole na území České republiky, ve které ministerstvo povolilo plnění povinné školní docházky

Individuální vzdělávání dítěte (§ 34 b školského zákona)

Rozhodne-li se zákonný zástupce dítěte, pro které je předškolní vzdělávání povinné, pro tuto alternativu, musí své rozhodnutí oznámit MŠ nejpozději 3 měsíce před začátkem školního roku, tj. do konce května. V případě, že rozhodnutí učiní v průběhu školního roku, nemůže zahájit individuální vzdělávání dítěte dříve, než jeho oznámení prokazatelně obdrží ředitelka školy.

Oznámení zákonného zástupce o individuálním vzdělávání dítěte musí obsahovat:

  • jméno, příjmení, rodné číslo a místo trvalého pobytu dítěte, v případě cizince místo pobytu dítěte
  • uvedení období, ve kterém má být dítě individuálně vzděláváno
  • důvody pro individuální vzdělávání dítěte

MŠ zákonnému zástupci dítěte doporučí oblasti, ve kterých bude dítě vzděláváno. Ověření se uskuteční v období listopad – prosinec. Přesný termín bude zákonnému zástupci předem oznámen, případně s ním individuálně dohodnut.

Způsob ověření: v daném termínu se bude dítě účastnit vzdělávání ve třídě MŠ, do které bylo zapsáno (minimální rozsah 4 hodiny), MŠ ověří úroveň osvojování očekávaných výstupů v jednotlivých oblastech, popř. doporučí zákonnému zástupci další postup při vzdělávání.

Pokud zákonný zástupce nezajistí účast dítěte u ověření (ani v náhradním termínu), ukončí ředitelka školy individuální vzdělávání dítěte. Případné odvolání proti jejímu rozhodnutí nemá odkladný účinek a dítě musí neprodleně zahájit docházku do MŠ. Pokud bylo individuální vzdělávání ukončeno, není již možné začít dítě opětovně individuálně vzdělávat.

Výdaje spojené s individuálním vzděláváním hradí zákonný zástupce dítěte (§34 odst.7 školského zákona), s výjimkou speciálních kompenzačních pomůcek a výdajů na činnost školy, do níž bylo dítě přijato k předškolnímu vzdělávání.

  • Podmínky pro ukončení vzdělání dítěte
    1. Pokud dítě nedochází do MŠ bez omluvy déle než 14 dní
    2. Pokud zákonný zástupce dítěte opakovaně neuhradí úplatu za vzdělávání nebo stravné ve stanoveném termínu a nedohodne se s vedením školy na náhradním termínu platby
    3. Pokud zákonný zástupce závažným způsobem narušuje chod školy
    4. Pokud ukončení doporučí lékař nebo školské poradenské zařízení
    5. Pokud zákonný zástupce nerespektuje a opakovaně porušuje ustanovení školního řádu
  • Podmínky zacházení s majetkem školy
    1. Po dobu pobytu dítěte v mateřské škole zajišťují pedagogické pracovnice, aby děti zacházely s hračkami, pomůckami i ostatním majetkem mateřské školy šetrně a nepoškozovaly ho.
    2. Ve třídách jsou daná jasná pravidla. V případě poškození majetku školy v důsledku porušování pravidel jsou děti vedeny k řešení. V případě poškození majetku školy většího rozsahu se na řešení podílí zákonní zástupci.
    3. Zákonní zástupci se po dobu pobytu v prostorách MŠ chovají tak, aby nepoškodili majetek MŠ. V případě, že zjistí poškození majetku školy, nahlásí skutečnost neprodleně pedagogickému pracovníku školy.
  1. Pravidla vzájemných vztahů s pedagogickými pracovníky a ostatními zaměstnanci školy
    1. Všichni zaměstnanci školy, děti a jejich zákonní zástupci se vzájemně respektují, dbají na vytváření partnerských vztahů založených na vzájemné úctě, důvěře a respektu.
    2. Usilují o dodržování základních společenských pravidel, pravidel slušné a zdvořilé komunikace.
    3. Pedagogické pracovnice vydávají dětem a jejich zákonným zástupcům pouze takové pokyny, které bezprostředně souvisí s plněním školního vzdělávacího programu, školního řádu a dalších nezbytných organizačních opatření.
  2. Přijímání dětí do mateřské školy
    1. Děti jsou do mateřské školy přijímány na základě zápisu do MŠ, který vyhlašuje ředitelka školy v součinnosti se zřizovatelem. Dítě je do MŠ přijímáno na základě písemné žádosti rodičů. MŠ může přijmout pouze dítě, které je řádně očkované, popř. má potvrzení od pediatra, že nemůže být očkované pro trvalou kontraindikaci. V případě vyššího počtu přihlášených dětí než je stanovená kapacita, se přijetí dítěte řídí kritérii, která stanoví ředitelka školy.
    2. V průběhu školního roku může být dítě do MŠ zapsáno pouze v případě volné kapacity.
  1. Režim školy

Uspořádání tříd:

2 třídy:   1. tř. – počet dětí     24
  2.tř. – počet dětí 16

 

Personální obsazení MŠ:

Vedoucí učitelka:   Dana Lošková, DiS.
Učitelky: Olga Kofroňová, DiS.
  Nikola Chmelová
  Bc. Hana Štantýská
   
Školnice:  Romana Škrnová
Pracovnice šk. jídelny:   Petra Machová, Monika Kudrnová

 

Provozní doba:   6,30 hod. – 16,30 hod.
Provoz 1.třídy:  6,30 – 16,30 hod.
Provoz 2.třídy:   8,00 – 14,30 hod.

 

Od 6.30 hod. se děti scházejí v 1. třídě, odkud si je učitelka převádí v 8,00 hod. do 2. třídy. Zpět do 1. třídy se děti převádějí odpoledne v 14,30. Dojde-li k jakékoliv změně, jsou rodiče upozorněni osobně nebo prostřednictvím nástěnky v šatně. Rodiče přivádějí děti do MŠ do 8,00 hod. Provoz je ukončen v 16,30 hod.

Pokud dítě zůstane v MŠ po ukončení provozu, učitelka se pokusí spojit se se zákonnými zástupci telefonicky, případně s písemně pověřenými osobami. Pokud se pedagogickému pracovníkovi nepodaří kontaktovat žádnou uvedenou osobu, je oprávněn kontaktovat orgán sociálně-právní ochrany dítěte. Pozdní odvádění dítěte je evidováno, opakovaná pozdní odvádění jsou považována za hrubé porušení školního řádu a v konečném důsledku mohou být důvodem pro ukončení docházky dítěte do MŠ.

  • Další dokumenty
    1. Úplata za předškolní vzdělávání a platba stravného je stanovena v dokumentech „Směrnice o úplatě za předškolní vzdělávání“ a „Souhrnná informace pro rodiče o platbách stravného a úplaty za předškolní vzdělávání“
    2. Součástí školního řádu je „Řád školní jídelny“.
  • Závěrečná dohoda

Vzájemná úcta, otevřenost, tolerance a snaha o vzájemné pochopení by měla být základem našich vztahů.

v Olešnici 31.8.2022                                                             Mgr. Gabriela Štrosserová

 

 

 

 

 

 

znacky horizontal